Menu

Moja Jolandia

Mój świat w wielu odsłonach

Lubię ludzi

jolancja

Czy można żyć wśród ludzi bez ludzi?

Lubię ludzi. Lubię być wśród ludzi. Lubię obserwować ludzi. Ich zachowanie, reakcje na sytuacje. Ludzie są nieprzewidywalni. I to jest ciekawe. Nigdy nie wiem jak zareagują. Trochę się tego boję. Dlatego nie lubię tłumu. Tłum bywa jeszcze bardziej nieprzewidywalny, groźny.

Obserwując reakcję kogoś na trudną sytuację, zastanawiam się jak ja bym postąpiła. Nie jestem impulsywna. Nie jestem wybuchowa. Staram się najpierw dobrze ocenić sytuację zanim zareaguję. Często brak mi pewności siebie. To nie znaczy, ze nie wierzę w siebie. Lubię siebie.

Lubię siebie. Trzeba lubić kogoś, z kim się jest stale od 62 lat. Wiem, że inna nie będę.  Lepsza nie będę, nie umiem. Chyba nie jestem zła. Da się ze mną wytrzymać. Szanuję siebie.

Szanuję ludzi. Łatwo wybaczam. Czasem zbyt łatwo.

Czy można żyć w rodzinie bez rodziny?

Nie można. Mam wspaniałą rodzinę. Wyjątkową. Kocham ją. Całą. To mój świat. Najpierw Oni, potem ja. Są dla mnie wszystkim. Mój Mąż, ten sam od 42 lat. Moje Dzieci. Moje Wnuczki.

Nie rozumiem ludzi, którzy, mając rodzinę, żyją obok niej. Odrzucają. Mają powody? Jaki może być powód odrzucenia matki, ojca, rodzeństwa... A gdzie pokora, przebaczenie... Przyznanie się do błędów... Nie popełniasz błędów? Jesteś Bogiem? Nie ma Boga? Masz pewność?

Pokora. To ważne. Nie można  zapiekać się w nienawiści, gniewie. Trzeba mieć w sobie pokorę.

Ludzie nie żyją wiecznie.

Rodzice nie żyją wiecznie. Przeważnie krócej niż dzieci. Potem zostaje się z żalem, że czegoś się nie przebaczyło, nie powiedziało "mamo, tato, tak bardzo Was kocham". Za późno. A można było. Był na to czas. Zawsze jest dobry czas na dobre słowo. Okazanie czułości, zrozumienia.

Zrozumienie. Może nie myślisz jak ja, inaczej kroisz chleb, oglądasz inne filmy, wolisz inne książki. Jesteśmy ludźmi. Każdy z nas jest odrębną jednostką. Mamy prawo żyć po swojemu. Jedno powinno nas łączyć. Wzajemny szacunek.

Szanuj siebie przez szacunek do innych. Traktuj ludzi tak, jak Ty chcesz być traktowany.

Lubię ludzi.

   

 

© Moja Jolandia
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci